By: ps | Date: Oct 14, 2013 |
Niesamowite jest to, że całe masy ludzi wierzą w te banialuki. Że można z tego robić magisterkę, doktorat, profesurę. Dostać międzynarodową nagrodę...
_

By: Kuba | Date: Oct 3, 2013 | Moja praca
Pokój z Wami bracia!
_

By: Wojtek | Date: Oct 3, 2013 |
A czy posiada tu ktoś projekcje? Ja czasem miewam je nocami i jest to przerażające.
_

By: Jakub | Date: Oct 3, 2013 |
A czy tak trudno żyć w sposób dobry, uczciwy i szanowany, a nie czyniąc w ten sposób z siebie fanatyka?
_

By: Praca maturalna | Date: Sep 17, 2013 |
Świetna strona
_

By: Bartosz | Date: Sep 8, 2013 |
Bardzo dobra strona. Oczywiście znajdować się będą tacy co i tak usprawiedliwią te morderstwa lub stwierdzą, że "są one wyrwane z kontekstu" ... Czy to przypadkiem Bóg nie stworzył 10 przykazań, z których jedno brzmiało "nie zabijaj". To jak to jest stworzył prawo, którego nie przestrzega ?
_

By: gość | Date: Jul 12, 2013 |
''By: admin | Date: Apr 20, 2011 |
@ Anzelm

Bardzo słuszna uwaga :) Oprócz ok. 80 przypadków morderstw i ludobójstw, gdzie Biblia podaje dokładną liczbę ofiar uśmierconych przez Boga, jest też około 50 przypadków, gdzie liczba nie jest podana i trzeba dokonać szacunków.

Niestety, jest tyle innego ciekawego materiału, nad którym pracuję, że będzie to musiało poczekać przynajmniej kilka tygodni.

A Twój szacunek (kilka milionów) jest najprawdopodobniej nieco zaniżony - liczba ludności w 4000 roku p.n.e. wynosiła ok 7-20 mln:
http://en.wikipedia.org/wiki/World_population
http://www.census.gov/ipc/www/worldhis.html''

Potop miał miejsce około 2000 lat p.n.e. Wtedy ludność liczyła około 27 milionów.
_

By: Radom | Date: Jul 9, 2013 |
Strona tworzy własną rzeczywistość, wycinanie wersetów tak aby pasowały pod budowaną tezę etc.Szkoda
_

By: admin | Date: May 19, 2013 |
@opolczyk

Zastanawiałem się, czy uwzględnić rzezie z 2 księgi Machabejskiej. Nie pamiętam dokładnie dlaczego zrezygnowałem, ale chyba dlatego, że opis wskazuje, że ludzie ginęli z ręki Judy, nie Jahwe.

Tam, gdzie tekst mówi o zabójstwach z "woli Bożej" nie jest podana liczba ofiar (wers 16 - "Z woli Bożej opanowali miasto i urządzili nieopisaną rzeź").

_

By: admin | Date: May 19, 2013 |
@opolczyk

W spisie brakuje ofiar Potopu i Sodomy i Gomory, bo w ST nie podano dokładnej liczby ofiar.

To co jest na liście zabójstw dokonanych przez Boga musiało spełniać dwa warunki:
1) Musiała być podana dokładna liczba ofiar
2) Zabójstwo musiało być dokonane:
a) przez Boga bezpośrednio lub
b) wyraźnie musiało być napisane, że zabójstwa dokonał Bóg "PRZEZ" kogoś (np: "Pan wykonał to, co powiedział przez sługę swego, Eliasza" 2 Krl 10, 6-10)

Miałem w planach zrobić drugą listę zabójstw, gdzie byłaby OSZACOWANA liczba ofiar zabójstw i ludobójstw dokonanych przez Jahwe, ale zrezygnowałem. Chcrześcijanie często popełniają w dyskusjach ten błąd logiczny, że gdy znajdą niedokładność w jednym z argumentów, odrzucają całą argumentację i konkluzję.
Jest więc ryzyko, że gdy szacowałbym ludność Sodomy i Gomory a czytelnik chcrześcijanin nie zgodziłby się z szacunkiem, odrzuciłby całość argumentacji. A tak jest wszystko jasne - jest napisane, że Bóg zabił, jest podana liczba ofiar, nie ma się do czego przyczepić.
_

By: admin | Date: May 19, 2013 |
@Kaziu:
Dziękuję za ciepłe slowa :)

Stary Testament - hmmm, gdyby był wyłącznie bełkotem, zbyt wielu ludzi by się nim nie zainteresowało, hehe :)
Bardziej chyba chodzi o to, że historie nie przystają do naszych czasów, nie rozumiemy często kontekstu kulturowego, bo lud był prymitywny i przesądny. No i w wielu miejscach są sprzeczne zalecenia, bo autorów wielu i historie spisane przez wiele wieków.
_

By: admin | Date: May 19, 2013 |
Trochę zbyt długo mnie tu nie było...

@zoon:
Dziękuję za uwagę o błędnym linku w zakładce o aborcji - poprawione.
Ciekawostki o absurdach i języku czekają na lepsze, mniej zajęte zawodowo czasy i opracowanie. Póki co linki nie będą aktywne, niestety...
_

By: Ambroży | Date: Apr 26, 2013 |
Świetna strona. Najlepsze fragmenty biblii zebrane w jednym miejscu i w przystępnej formie. Dodałem do ulubionych i będę częściej zaglądał.
_

By: opolczyk | Date: Apr 17, 2013 | Blog polski
Przeoczyłem, że Ananiasz i jego żona już są w wykazie.

Uzupełnię za to punkt 10 - "Za kontestowanie władzy Mojżesza" - 3+

Oprócz Koracha, Datana i Abirama nieskończenie miłosierny i sprawiedliwy ukatrupił ich "razem z ich rodzinami, jak również ludzi, którzy połączyli się z Korachem, wraz z całym ich majątkiem"
Oraz dodatlowo "wypadł ogień od Pana i pochłonął dwustu pięćdziesięciu mężów, którzy ofiarowali kadzidło".
Można więc śmiało napisać 253 +

A pomiędzy rzeziami Jerycha i Aj najwyższy i nieskończenie sprawiedliwy posłał do piachu ok 36 Izraelitów co było karą za "świętokradztwo" Akana.
Akana na koniec ukamieniowano. Jako nauczkę spalono i obrzucano kamieniami całą jego rodzinę.
"I wszyscy Izraelici go ukamienowali, a ich spalili i obrzucili kamieniami."
http://www.nonpossumus.pl/ps/Joz/7.php
_

By: Zbigniew | Date: Apr 17, 2013 | Cywilizacja śmierci
Cytat:"Jestem gotowy do obrony, wspólnie z Ojcem Świętym, wartości chrześcijańskich w Europie i świcie"-oświadczył premier RP Donald Tusk w depeszy wiernopoddańczej do papy watykańskiego Franciszka. Polska ostatni bastion katolicyzmu w Europie, zaprojektowany i wybudowany w ostatnim ćwierćwieczu przez inzynierów dusz, świeckich i duchownych. Polska to kraj z którego ucieka kto może i w który niewierzą jego obywatele. Kobiety niechcą rodzić tu dzieci-dla ich własnego dobra. Permanentnie fetuje się tu zgony, masakry, katastrofy.Jest tu las krzyży coraz gęstszy którymi kler znaczy swoje terytoria.
_

By: opolczyk | Date: Apr 17, 2013 | Blog polski
Aha - i jeszcze Ananiasz i Safira z tzw. dziejów apostolskich idą też na konto nieskończonego miłosierdzia pustynnego bożka z żydowskiej biblii.

"Ale pewien człowiek, imieniem Ananiasz, z żoną swoją Safirą, sprzedał posiadłość 2 i za wiedzą żony odłożył sobie część zapłaty, a pewną część przyniósł i złożył u stóp Apostołów. 3 "Ananiaszu - powiedział Piotr - dlaczego szatan zawładnął twym sercem, że skłamałeś Duchowi Świętemu i odłożyłeś sobie część zapłaty za ziemię? 4 Czy przed sprzedażą nie była twoją własnością, a po sprzedaniu czyż nie mogłeś rozporządzić tym, coś za nią otrzymał? Jakże mogłeś dopuścić myśl o takim uczynku? Nie ludziom skłamałeś, lecz Bogu". 5 Słysząc te słowa Ananiasz padł martwy. A wszystkich, którzy tego słuchali, ogarnął wielki strach. 6 Młodsi mężczyźni wstali, owinęli go, wynieśli i pogrzebali.
7 Około trzech godzin później weszła także jego żona, nie wiedząc, co się stało. 8 "Powiedz mi - zapytał ją Piotr - czy za tyle sprzedaliście ziemię?" "Tak, za tyle" - odpowiedziała. 9 A Piotr do niej: "Dlaczego umówiliście się, aby wystawiać na próbę Ducha Pańskiego? Oto stoją w progu ci, którzy pochowali twego męża. Wyniosą też ciebie". 10 A ona upadła natychmiast u jego stóp i skonała. Gdy młodzieńcy weszli, znaleźli ją martwą. Wynieśli ją więc i pochowali obok męża. 11 Strach wielki ogarnął cały Kościół i wszystkich, którzy o tym słyszeli.

http://www.nonpossumus.pl/ps/Dz/5.php
_

By: opolczyk | Date: Apr 17, 2013 | Blog polski
Nie zapominajmy też o rzeziach z 2 księgi machabejskiej:

"Oddalili się stamtąd dziewięć stadiów. Gdy szli przeciw Tymoteuszowi, napadli na niego Arabowie w liczbie co najmniej pięciu tysięcy [pieszych], jezdnych zaś pięciuset. 11 Gdy rozpętała się zażarta bitwa, a żołnierzom Judy dzięki Bożej pomocy się powiodło, pokonani koczownicy prosili, aby Juda podał im prawicę, a obiecywali przy tym, że nie tylko dadzą bydła, ale nawet we wszystkim będą im pomagali. 12 Juda zaś był przekonany, że naprawdę w wielu wypadkach mogą mu być oni pożyteczni. Zgodził się więc zawrzeć z nimi pokój. Podawszy sobie prawice oddalili się do swoich namiotów.
13 [Juda] zaś napadł również na pewne miasto, które się nazywało Kaspin, obwarowane, otoczone murami, a zamieszkane przez rozmaite narody. 14 Ci, którzy byli wewnątrz, ufając mocy murów i zapasom żywności, odnosili się do żołnierzy Judy w sposób jak najbardziej bezczelny, szydzili, a ponadto bluźnili i mówili, czego się nie godzi. 15 Żołnierze zaś Judy wezwali wielkiego Władcę świata, który bez taranów i oblężniczych machin wywrócił Jerycho za czasów Jozuego, a potem zajadle natarli na mur. 16 Z woli Bożej opanowali miasto i urządzili nieopisaną rzeź do tego stopnia, że leżące obok jezioro, szerokie na dwa stadia, wydawało się pełne krwi, która tam spłynęła.
17 Oddaliwszy się stamtąd o siedemset pięćdziesiąt stadiów przybyli do twierdzy, do Żydów, których nazywano Tubianami. 18 Tymoteusza w tamtych stronach nie napotkali, gdyż je opuścił nic tam nie uczyniwszy, pozostawiając tylko w jednym miejscu bardzo silną załogę. 19 Dozyteusz i Sozypater, dowódcy wojska Machabeusza, wyruszyli i wycięli więcej niż dziesięć tysięcy żołnierzy pozostawionych przez Tymoteusza w twierdzy. 20 Machabeusz zaś podzielił pozostałe przy nim wojsko na kohorty, mianował dowódców kohort i uderzył na Tymoteusza, który miał przy sobie sto dwadzieścia tysięcy piechoty, a konnicy dwa tysiące pięćset. 21 Kiedy Tymoteusz dowiedział się, że Juda nadchodzi, odesłał kobiety, dzieci i pozostałą część taborów na miejsce zwane Karnion. Było to bowiem miejsce trudne do zdobycia i niedostępne na skutek ciasnych przejść. 22 Gdy ukazała się pierwsza kohorta Judy, przerażenie i strach opanowały nieprzyjaciół, gdyż objawił się Ten, który wszystko widzi. Rzucili się do ucieczki, każdy w inną stronę, a wielu przez własnych żołnierzy było poranionych i przebitych ostrzami mieczów. 23 Juda urządził gwałtowny pościg. Pozabijał złoczyńców i zgładził około trzydziestu tysięcy ludzi. 24 Tymoteusz zaś sam wpadłszy w ręce żołnierzy Dozyteusza i Sozypatra, prosił bardzo podstępnie, aby go zdrowego wypuścili, bo on ma w niewoli już to rodziców, już to braci wielu spomiędzy nich i że [w razie jego śmierci] wypadnie im zginąć. 25 Kiedy po długich przemowach uroczyście się zobowiązał, że ich odeśle bez wyrządzenia krzywdy, uwolnili go po to, aby ratować braci.
26 Stamtąd [Juda] wyruszył przeciwko Karnion i przeciwko świątyni bogini Atargatis, gdzie zabił dwadzieścia pięć tysięcy ludzi. 27 Po ich zwyciężeniu i całkowitym zniszczeniu wyprowadził swoje wojsko przeciw umocnionemu miastu Efron, w którym rezydował Lizjasz i mieszkało wielu ludzi z różnych narodów. Stali tam przed murami mocni młodzi ludzie i odważnie bronili dostępu, a wewnątrz było wiele machin i balist do wyrzucania pocisków. 28 Oni jednak wezwali Władcę, Tego, który z mocą łamie siły nieprzyjaciół, opanowali miasto i położyli trupem z tych, którzy byli wewnątrz, około dwudziestu pięciu tysięcy.

http://www.nonpossumus.pl/ps/2_Mch/12.php
_

By: opolczyk | Date: Apr 17, 2013 | Blog polski
Do zbrodni nieskończenie miłosiernego doliczyć należy ofiary potopu, Sodomy i Gomory oraz plag egipskich
_

By: Kasia | Date: Apr 12, 2013 |
Przyda się ta stronka w necie. Dziękuję.
_

By: Kaziu | Date: Apr 5, 2013 |
Biblia, szczególnie stary testament to bełkot, dlatego tak łatwo manipulować. Wytrzymałem do księgi kapłańskiej.Podziwiam admina za herkulesową pracę, doskonale wypunktowane. Z trójcą świętą jest prosta sprawa - to jak z tabletką do zmywarki - 3 w 1. Pozdrowienia!
_

By: Jan | Date: Mar 13, 2013 |
przejrzałem - głodne teorie, wyrwane z kontekstu wersety, nie znalazłem nic co by mogło być absurdalne lub nie w porządku, jeśli się czyta w kontekście i ze zrozumieniem
_

By: zoon | Date: Feb 16, 2013 |
Strona przydatna jako poręczne źródło odnośników do dyskusji :-)

Drobne uwagi: na podstronie http://biblia.pismo-swiete.pl/aborcja.html ostatni akapit ma błędnie podane źródło (w/b Oz. 14,1). Co się stało z ciekawostkami o absurdach i języku? Linki są nieaktywne...
_

By: Artur | Date: Feb 9, 2013 |
"Zostawcie ich. To ślepi przewodnicy ślepych. Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną."

Mat. 15:14
_

By: Darek | Date: Jan 22, 2013 |
Czytając tę stronę dochodzę do wniosku, że Bolek i Lolek to agresywni dewianci.

Ale dzięki za nią! Ta lektura skłoniła mnie do bardzie wnikliwego czytania Pisma Świętego. Gdybym nie znał wyjaśnień lub dalszego ciągu niektórych wyrwanych z kontekstu zdań, pewnie mógłbym w nie uwierzyć.
Zrozumiałem o co chodziło Stanisławowi Lemowi, bo od kiedy neostrada zawitała pod strzechy, każdy może publikować w internecie co mu tam strzeli do głowy. Również domorośli badacze Pisma Świętego :)
_

By: admin | Date: Jan 17, 2013 |
Och, spełnianie się proroctw jest takie proste.

Wystarczy (anonimowo) napisać, że się spełniły. I, jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki, wszyscy Ci uwierzą, że się spełniły. I będą wierzyć przez kolejne 2000 lat, a nawet dłużej.

Przypomnę:

1) mamy wyłącznie anonimowe opowieści sprzed 2000 lat,
2) opowieści te zostały napisane w kilka dekad po rzekomo zaistniały wydarzeniach,
3) te opowieści nie są potwierdzone przez żadnych współczesnych im historyków, mimo, że niektóre wydarzenia musiałyby być przez nich zauważone. Jak choćby zombie wychodzący z grobów (Mt 27, 52-53), czy trzygodzinne zaćmienie słońca (Mt 27, 45)
4) nie mamy ani jednego obiektu fizycznego, który potwierdzałby zaistniałe wydarzenia. Wszystko, co mamy, to opowieści.
5) Paweł nie opisuje żadnego z wydarzeń z życia Chrystusa. Nie opisuje poczęcia z dziewicy, nauczania, podróży, uzdrawiania chorych, procesu przed Piłatem, nic. Wyłącznie ukrzyżowanie. Który z biografów zapomniałby, że Jezus nie miał ojca człowieka, tylko Boga? Zły przykład, autorzy ewangelii, które nazywamy w/g Marka i w/g Jana też zapomnieli, że Jezus nie miał za ojca człowieka. Pewnie to był mało istotny szczegół, wszak tyle bóstw w starożytności nie miało ojca człowieka.


Justyn Męczennik, ojciec Kościoła:
"Kiedy mówimy, że Słowo, który jest pierworodnym Boga, powstał bez unii seksualnej, i że On, Jezus Chrystus, nasz Nauczyciel był ukrzyżowany, umarł i zmartwychwstał i został wniebowzięty, nie proponujemy niczego innego, niż wy, odnośnie tych, których uznajecie za synów Jowisza."
Pierwsza apologia (rozdz. 21)
_

By: Estera | Date: Jan 16, 2013 |
te niby sprzeczności, zostały już dawno obalone np. dot. 3 dni i nocy Jezusa w grobie, radzę głębiej potraktować temat ,w internecie az roi się od dokładnego i rzetelnego wyjaśnienia tych kwestii oczywiscie na korzyść prawdy biblijnej. Dodatkowo radzę napisać o liczbie spełnionych proroctw spisanych w Biblii. Moim zdaniem poziom tej strony pod względem rzetelności i wnikliwości jest conajmniej rozczarowujący.
_

By: admin | Date: Jan 6, 2013 |
A niby skąd wiadomo, że byli naoczni świadkowie?
Bo ktoś tak napisał?

Ja też sobie mogę anonimowo (manuskrypty ewangelii są anonimowe) napisać jakąś książkę i zapewniać, że jest oparta na zeznaniach naocznych świadków.
_

By: Nie było potrzeby | Date: Aug 22, 2012 |
Nie było potrzeby spisywania ewangelii od razu po śmierci Chrystusa, gdyż byli naoczni świadkowie tych wydarzeń.
_

By: Slave_of_Jesus_Christ | Date: Aug 22, 2012 |
Nie niepokoi mnie, że jestem niewolnikiem. Dobrowolnie chciałem być niewolnikiem Chrystusa. Moi rodzice są katolikami ja jestem luteraninem. Moje otoczenie? Hmm też raczej nie bardzo. Przepraszam, że Cie zawiodłem.

Ok spoko, zrozumiałem, że w ogóle podważasz istnienie Jezusa. Tylko bierz pod uwagę, iż to, że jest to nawet bardziej prawdopodobne nie znaczy,że czysto teoretycznie ktoś mógłby podważać istnienie Mieszka I. Jego uważałbyś za głupka.

Wcale nie uważam, że istnienie Chrystusa jest mało prawdopodobne. Są ewangelie, które zostały spisane jeszcze w I wieku. Co do niektórych można mieć wątpliwości, który to wiek - na pewno Ty będziesz to podważał :). Są też niechrześcijańskie źródła. Pisze o Jezusie chociażby rzymski historyk Korneliusz Tacyt.
No ale cóż. Nie wierzysz Twoja sprawa. Bardziej irytujące jest to w jaki sposób interpretujesz Pismo.
"Ja napisałem, że Biblia propaguje znęcanie się nad dziećmi, a wyznawcy uznają to za święte. "
Pismo nie propaguje, znęcania się nad dziećmi i nikt oprócz Ciebie i innych ateistów tego tak nie interpretuje.
Dziwne, że masz problemy z interpretacją prostych przysłów bo wydajesz się całkiem inteligentny.

To co napisałem wcześniej: Do tej pory myślałem, że chodzi w tym tekście akurat o to, że jeśli ktoś pozwala robić dziecku wszystko na co ma tylko ochotę jestem nieodpowiedzialny i źle wychowuje dziecko. Za pierwszym razem tak to zrozumiałem, dziwne.

No ale spoko wszystko można zinterpretować negatywnie.
Po prostu to co piszesz nie ma nic wspólnego z prawdziwym przesłaniem.
_

By: hszesićjan | Date: Aug 12, 2012 |
ejj ty poganie, bedziesz sie w piekle smarzył, na samym dnie kotła zobaczyrz jak bedzie dzien sondu a Bug cie bedzie sondzil to pujdziesz do piekla oby cie ziemia pochlonela nawruć sie a Bók cie pokoha a nie gżeszysz plógawcó jeden przecierz kościuł tyle dobrego zrobił dla świata gdyby nie on w ogole nie było by wynalazkow ziemia ma dopiero 6 tysiecy lat a gdyby nie religia to by byś do piekła poszedł ale Póg cie kocha i morzesz sie nawrucić na jego miłość wejdś na mojom strone, to znajdziesz tam zbawienie
_

Liczba wpisów: 291
<< Poprzednia strona | Następna strona >> Stron: << 4 5 6 7 [8] 9 10
_
Dodawanie komentarzy:
Imie:
Adres Email: (Opcjonalnie)
Komentarz:
Tytul strony:

(Opcjonalnie)
Adres strony:

(Opcjonalnie)


Wpisz litery podane powyzej:
_


Guestbook Powered by GuestFriend