By: o_Onufry | Date: Aug 21, 2016 | Co to jest bóg?
Co to jest Pan Bóg?
To tylko słowo, urojony wytwór ludzkiego mózgu, abstrakcja, science fiction, coś o czym możemy realnie rozmawiać, wcześniej przyjmując zestaw aksjomatów stworzonych przez szamanów opisujących owo zjawisko.
Przy czym realny świat ma gdzieś ludzką wyobraźnię i jej urojenia, opiera się na prawach fizycznych przed którymi nie ma realnej ucieczki.
Podobnie abstrakcyjnie możemy sobie rozmawiać np. o wskrzeszaniu zmarłych Krasnoludkach albo o Królewnie Śnieżce.

Cóż to za Bóg wszechmogący, który jest stwórcą nieba i ziemi, a musi zabiegać o to, by człowiek przez niego stworzony uwierzył, że on istnieje? Cóż to za Bóg Wszechmocny w którego ty wierzysz - i on dla ciebie i tobie podobnych jest, a ja w niego nie wierzę - i dla mnie i mnie podobnych jego nie ma? Cóż to za Bóg Wszechmogący który tak okrutnie mści się na "prochu tej Ziemi" a co raczej zakrawa na znęcanie się na najsłabszych ze słabych a nie na sprawiedliwość. Ustami swoich "wybrańców" zwanych kapłanami musi tenże ich Bóg straszyć karą wiekuistą piekła (które chyba też stworzył) tych, którzy weń wątpią i nie chcą łożyć na utrzymanie jego konsekrowanej pasożytniczej szamanerii zwanej duchowieństwem. Cóż to za Bóg który na pewno jest - a mimo tego trzeba w niego zaledwie wierzyć, i to w sytuacji kiedy pewność istnienia tej „istoty-rzeczy” wiarę w te byty wyklucza, jak odrośnięta/przeszczepiona noga wyklucza z użytku protezę.
Cóż to za Bóg który ponoć jest jedyny a w tym ziemskim teatrze w wielu krajach przyoblekł tysiące "masek" i z nieznaną nikomu we Wszechświecie upierdliwą determinacją ukrywa się pod nimi skoro nie od dziś wiadomo, że gra w ciuciubabkę czyli w chowanego.
Cóż to za Bóg wszechmogący który sam w swoim imieniu nic, nawet palcem kiwnąć nie potrafi, za to w jego imię - czyli Imię Boga-Ojca - jego samozwańczy sługusi robią rzeczy najokrutniejsze z okrutnych i nie wiadomo skąd czerpią pewność, że taka Jego wola czyli że "ON tak chciał"?
_

By: GwiezdneWrota | Date: Aug 4, 2016 |
czyli kraj goauld z jego piramidami zniknie
_

By: Magda | Date: Jul 31, 2016 |
Z wieloma się zgadzam i jak najbardziej lubię twoją stronę, Autorze. Niestety do jednej rzeczy muszę się przyczepić.

"W ów dzień będzie pięć miast w kraju egipskim, mówiących językiem kananejskim, które przysięgać będą na Pana Zastępów; jedno z nich będzie zwane Ir-Haheres." Iz 19, 18
Kananejskim nigdy nie mówiono w Egipcie i nigdy nie będzie się mówić - to język wymarły.


Nie wiem czy język kananejski jest używany w Egipcie czy nie ;) Jednak co do wymarłego - jest jeden wyjątek, a mianowicie dialekt hebrajski, który został w tradycji Żydów i został "odświeżony".
_

By: El Patrico | Date: Jun 30, 2016 |
Żałosne wyrywanie zdań z kontekstu
_

By: proxy | Date: Apr 13, 2016 |
Damaszem Damaszkiem ale w okolicy jest miasto Thyrhisburg - rodinbook.nl/vertalingduits.html
_

By: procsa | Date: Apr 6, 2016 |
"Wyrok na Damaszek: Oto Damaszek przestanie być miastem, stanie się stosem gruzów." Iz 17, 1

Damaszek ma obecnie 1 mln 700 tys. mieszkańców i jest najstarszym nieprzerwanie zamieszkałym miastem na świecie.


Już raczej nieaktualne... Damaszek obecnie jest "kupą gruzów... ;/

p.s. sorry za dubla, tak miało być.
_

By: procsa | Date: Apr 6, 2016 |
"Wyrok na Damaszek: Oto Damaszek przestanie być miastem, stanie się stosem gruzów." Iz 17,

Już raczej nieaktualne... Damaszek obecnie jest "kupą gruzów... ;/
_

By: Katolik | Date: Apr 1, 2016 |
Dobra robota. Koran i Azif należy zmazywać.
_

By: Admin | Date: Mar 13, 2016 |
@Abdulrahman Haddad

To jest strona o Piśmie Świętym. Usunąłem większość postów odnoszących się do Islamu.
_

By: Karol | Date: Feb 21, 2016 |
To nie jest śmieszne.
_

By: Ultramontes | Date: Nov 20, 2015 |
Abdulrahman Haddad - to nie jest katolickie miano, jest to typowe imię arabskie.
_

By: M. | Date: Nov 15, 2015 |
Nie ma wzmianki o Arce Noego, czy przegapiłam...? ;)
_

By: Abdulrahman Haddad | Date: Oct 20, 2015 |
"Pan w szczególny sposób błogosławił memu panu, toteż stał się on zamożny: dał mu owce, woły, srebro, złoto, niewolników, niewolnice, wielbłądy i osły." Rdz 24, 34

Z jakże zjadliwym komentarzem odnośnie niewolników i niewolnic - od Autora strony.

Zapewniam, że niewolni ludzie u Abrahama źle nie mieli. Był jednym z najbogatszych spośród Izraelitów. To, czy potępiasz niewolnictwo, czy nie, nie ma tu znaczenia. Pozdrawiam.
_

By: Abdulrahman Haddad | Date: Oct 19, 2015 |
Jak zginął Saul?

Zabili go Filistyni
"gdzie zostali powieszeni przez Filistynów, wtedy gdy Filistyni zadali klęskę Saulowi na wzgórzu Gilboa." 2 Sm 21, 12
Popełnił samobójstwo
"Saul więc dobył miecza i sam rzucił się na niego." 1 Sm 31, 4
Zabił go Amalekita
"Jestem Amalekitą". Rzekł mi: "Podejdź, proszę cię, i dobij mię" 2 Sm 1, 8-10
Zabił go Bóg
"nie radził się Pana; On więc zesłał na niego śmierć" 1 Krn 10, 14


Pobieżna lektura w/w wersetów początkowo zbiła mnie z tropu, jednakże jestem w stanie objaśnić te wersety jak i to, co się wydarzyło. Wbrew temu, co podałeś, autorze, w 2 Sm 21, 12 nie ma mowy o tym, że Saul został zabity przez Filistynów, jest powiedziane tylko, że został przez nich powieszony - najprawdopodobniej jego zwłoki na murach miasta, na co wskazywałyby inne księgi z PŚ - np. 1 Sm 31:10:

10 Zbroję jego złożyli w świątyni Asztarty, a ciało powiesili na murze Bet-Szean.

2 Sm 1, 8-10 - Występuje wyłącznie relacja Amalekity (który prawdopodobnie chciał się dorobić dzięki złupieniu królewskich zwłok), sam król Dawid mu nie uwierzył: 2 Sm 1:16

16 Dawid zaś wołał w jego stronę: «Odpowiedzialność za twoją krew [zrzucam] na twoją głowę!3 Usta twe wydały o tobie świadectwo, gdy mówiły: Ja zabiłem pomazańca Pańskiego».

Poza tym Amalekici byli zaprzysięgłymi wrogami Hebrajczyków i nie ma powodu, żeby dowierzać swojemu nieprzyjacielowi:

2 Moj. 17:16
16. I rzekł: Przyłóż rękę do sztandaru Pana; wojna jest między Panem a Amalekitami z pokolenia w pokolenie!

Co do 1 Krn 10, 14, Bóg zabił go w takim znaczeniu, że odwrócił się od niego i nie ofiarował mu zwycięstwa. A Saul zamiast wycofać się z oddziałami i narazić na schwytanie podczas ucieczki, wybiera śmierć.


Nie wiem, co tu jest niezrozumiałego, wystarczy przeczytać z uwagą i bez problemu znajdzie się odpowiedzi na wszystkie pytania. Saul popełnił samobójstwo, Amalekita chciał się wzbogacić (skradziony naramiennik), wątek Boga jest wspomniany dlatego, że Saul naraził się kapłanom, roszcząc sobie prawo do nieomylności w sprawach wiary. Serdecznie pozdrawiam i liczę na więcej konsekwencji.
_

By: Abdulrahman Haddad | Date: Oct 19, 2015 |
Jak mniemam zajmie mi trochę czasu, aby obalić wszystkie Twoje zarzuty odnośnie Biblii, ale postaram się, bo wiele zbyt pochopnie wyciągniętych wniosków jest na Twojej stronie, szanowny Autorze.


Kto zabił Goliata?

2 Sm 21, 19
Elchanan

1 Sm 17, 48-51
Dawid


Otóż najwyraźniej nie zwróciłeś uwagi na kontekst w jakim pojawiła się ta "sprzeczność" w narracji. Pierwsza księga Samuela mówi o zdarzeniu, kiedy Dawid był jeszcze pastuchem i posługując się zwykłą procą, zabił Goliata z Gat (oczywiście z Bożą pomocą). Druga księga Samuela natomiast mówi o czasach, kiedy Dawid był już królem i rozgorzała czwarta wojna przeciwko Filistynom.

2 Sm 21:15-19:

15 "Znowu doszło do wojny między Filistynami a Izraelem. Wyruszył Dawid ze swymi sługami, i walczyli z Filistynami. Dawid poczuł zmęczenie. 16 Tymczasem niejaki Iszbo-be-Nob, pochodzący od Rafy5, którego włócznia ważyła trzysta syklów brązu, przypasawszy nowy [miecz] mówił, że chce zabić Dawida. 17 Ale Abiszaj, syn Serui, przyszedł mu z pomocą. Uderzył Filistyna i zabił go. Wtedy ludzie Dawida zaklinali go, mówiąc: «Nie pójdziesz z nami dalej do walki, abyś nie zagasił światła Izraela».
18 Jeszcze raz doszło do wojny z Filistynami w Gob. Sibbekaj Chuszatyta zabił wtedy Safa, pochodzącego od Rafy6.
19 Kiedy doszło do nowej walki z Filistynami w Gob, Elchanan z Betlejem, syn Jaira7, zabił Goliata z Gat, którego drzewce dzidy wyglądało jak wał tkacki."

W tym fragmencie wyraźnie widzimy, że dawny pastuch, sługa królewski, jest tym, który posiada własne sługi - więcej, idzie z nimi na wojnę. Aby dopełnić objaśnienie, oto werset, który wyjaśni wszystko:

1 Księga Kronik 20:

5 I była znowu wojna z Filistynami, podczas której Elchanan, syn Jaira, zabił Lachmiego, brata Goliata z Gat, a drzewce jego włóczni było jak wał tkacki.


Niestety większość materiałów na tej stronie to żywcem skopiowany tekst z anglojęzycznych stron, wątpię, że, szanowny Autorze, miałeś w rękach Biblię i przeczytałeś ją od początku do końca. Powielasz tylko błędy poprzedników i popularyzujesz nieprawdziwe wyobrażenia o nauczaniu Jezusa Chrystusa. Pokój z Tobą.
_

By: Abdulrahman Haddad | Date: Oct 19, 2015 |
Czy Bóg jest źródłem zła?

To nieszczęście pochodzi od Pana.
2 Krl 6, 33

Ja tworzę światło i stwarzam ciemności,
sprawiam pomyślność i stwarzam niedolę.
Ja, Pan, czynię to wszystko.
Iz 45, 7

Czyż nie pochodzi z ust Najwyższego
i niedola, i szczęście?
Lm 3, 38

Czyż zdarza się w mieście nieszczęście,
by Pan tego nie sprawił?
Am 3, 6
Bo Ty nie jesteś Bogiem, któremu miła nieprawość,
złego nie przyjmiesz do siebie w gościnę.
Ps 5, 5

Bóg jest miłością.
1 J 4, 8


Proszę, zdefiniuj szanowny Autorze "zło" i jego specyfikę, ponieważ nie wymieniłeś żadnego wersetu, który wskazywałby na to, że Bóg jest źródłem zła.
_

By: Abdulrahman Haddad | Date: Oct 19, 2015 |
Autorze, pragnę Ci przedstawić kolejne objaśnienie, dotyczące biblijnych wersetów, których nie zrozumiałeś.

J 19, 17
A On sam dźwigając krzyż wyszedł na miejsce zwane Miejscem Czaszki, które po hebrajsku nazywa się Golgota.


Mt 27, 32, Mk 15, 21, Łk 23, 26


Otóż Ewangelie Mateusza, Marka oraz Łukasza pokazują nam historię tego, co wydarzyło się w ciągu dnia ukrzyżowania Jezusa, zwanego Chrystusem. Syn Boży, osłabiony torturami, biczowaniem, morzeniem głodem oraz nękany pragnieniem, od czasu spotkania Szymona z Cyreny do wejścia na Golgotę nie dotknął krzyża sporządzonego z drewna. Jan używa sformułowania "dźwigał swój krzyż" dokładnie w takim samym znaczeniu, jakiego Chrystus używa w wielu innych fragmentach Pisma Świętego:

Mateusza 10:38:

Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien.

Mateusza 16:24:

Wtedy Jezus rzekł do swoich uczniów: "Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje.

Marka 8:34:

Potem przywołał do siebie tłum razem ze swoimi uczniami i rzekł im: "Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje!

Łukasza 9:23

Potem mówił do wszystkich: "Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje!

Łukasza 14:27

Kto nie nosi swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem.

W tym znaczeniu "nieść swój krzyż" oznacza, że mają wypełnić swój obowiązek, który został im powierzony. W tym sensie "krzyż" nie jest zbitymi dwoma kawałkami drewna, do którego przybijamy uczniów Jezusa, lecz praca ku niesieniu zbawienia dla wszystkich ludów tej Ziemi w zgodzie z nauczaniem Syna Bożego. Pozdrawiam. Pokój z Tobą.

_

By: Abdulrahman Haddad | Date: Oct 19, 2015 |
Co do daty narodzin Jezusa, nie odrobił Pan lekcji:

"W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz." Łk 2, 1

2,2: Aute he apographe prote egeneto hegemoneuontos tes Syrias Kyreniu - może równie dobrze znaczyć: "Spis ten odbył się przed tym, który był za urzędowania Kwiryniusza" - prote jako "poprzedni, wcześniejszy, a nie pierwszy. Jednak jeśli przyjęlibyśmy Twoją wersję, autorze, popełnilibyśmy błąd, bo założylibyśmy z gruntu tezę nie do obronienia.
Oto co znajdujemy w trzecim rozdziale Ewangelii według św. Łukasza:
3,1:
"Było to w piętnastym roku rządów Tyberiusza cezara." (czyli około 28 - 29 rok n.e., Tyberiusz objął rządy w 14 r. n. e.).

3,23: "Sam zaś Jezus, rozpoczynając swoją działalność, miał lat około trzydziestu."

Ten zwrot dla starożytnych Żydów znaczył "ktoś pomiędzy 26 a 34 rokiem życia".

Idąc za logiką, gdyby Jezus zwany Chrystusem uczestniczył w spisie ludności w 6/7 roku n. e. przeprowadzonym przez Kwiryniusza, miałby 23 lata w momencie rozpoczęcia swojej działalności (dlaczego? ponieważ spis, o którym mowa, odbył się zaraz po narodzinach Chrystusa Lk 2:1). Niestety kłóci się to z ciągiem dalszym Biblii, jakoby w momencie rozpoczynania swojego przesłania miał "około 30 lat". Poruszając się dalej tym tropem, Jezus musiał narodzić się przed rokiem czwartym p.n.e. (jeśli uznalibyśmy prawdziwość Biblii), bo wtedy nastąpiła śmierć Heroda. Spis ludności rzymskiej z rozkazu cesarza Oktawiana Augusta rozpoczął się w 8 roku p.n.e. Kolejny spis ludności nastąpił za rządów Kwiryniusza (6-7 rok n.e.).

Na szczęście znamy jeszcze jeden niewielki szczegół, który może pomóc nam zidentyfikować datę narodzin Jezusa, mianowicie - gwiazdę betlejemską (Mateusza 2,2). Nie mamy pojęcia, co to był za obiekt, część astronomów twierdzi, że mogła to być kometa. Dzięki Chińczykom i ich obserwacjom znamy kolejne daty pojawiania się komet na naszym niebie: W sierpniu 12 roku p.n.e. (kometa Halleya), w marcu 5 roku p.n.e. (widoczna przez ponad 2 miesiące w gwiazdozbiorze Koziorożca), w kwietniu 4 r.p.n.e. - w gwiazdozbiorze Orła. Przyjmując te oraz wcześniejsze dane, najwcześniejszą datą narodzin Jezusa mógł być 7 rok p.n.e. (według mnie taka data byłaby prawdopodobna i taką też uznaje za słuszną część chrześcijan), czyli wtedy, gdy trwał spis powszechny, vide - trzej mędrcy ze Wschodu przybywają, kiedy zauważają na niebie kometę, która widnieje na widnokręgu przez 70 dni i nocy, a sam Jezus ma około dwóch lat (co byłoby zbieżne z rozkazem Heroda Mt 2,16: "[...]i kazał pozabijać wszystkich chłopców w wieku do lat dwóch, stosownie do czasu, o którym się dowiedział od mędrców[...].").


Pozdrawiam i liczę na weryfikację "błędnej" daty narodzin Syna Bożego.
_

By: Dawid | Date: Oct 19, 2015 |
Lubię czasem podyskutować o nieścisłościach i pomyłkach na kartach PŚ. Liczyłem na rzeczywiste błędy biblijne, srodze się zawiodłem. Porozmawiaj z muzułmanami, oni są mistrzami w znajdywaniu tzw. "contradictions" w Biblii ;)
_

By: Anna | Date: Oct 18, 2015 |
Oj bardzo kiepski poziom wiedzy biblijnej na tej stronie, zgadzam sie z poprzednikami, zdania wyrwane z kontekstu i wiele SUGESTII..pozdrawiam
_

By: MAciej | Date: Oct 12, 2015 |
Słabizna, zdania wyrwane z kontekstu mające zrobić wrażenie, a jak przenosisz się do całego fragmentu to wszystko staje się jasne. Moje pytanie czemu to ma służyć już w internecie pojawiły się oszołomy które to cytują z taką zajadłością jakby odkryli jakąś tajemnicę świata skrywaną od tysięcy lat. Świetnie że linki działają bo w ułamku sekundy po szokującym fragmencie można z miejsca zobaczyć z jakiego kontekstu został on wyrwany. Wy naprawdę myślicie że to ma jakąś wartość wyrywanie zdań z kontekstu? równie dobrze mogli byście wycinać całe wyraz zmieniać ich szyk w zdaniu i to będzie równie dobra zabawa i nie musicie się posiłkować aż Biblią może to być zeszłoroczna gazeta z piwnicy.
_

By: cipa | Date: Sep 20, 2015 |
W końcu Bóg jest Bogiem... Może robić co zechce.
_

By: admin | Date: Aug 2, 2015 |
@ Nat

A skąd wiadomo, które części to przypowieści, a które nie?
_

By: admin | Date: Aug 2, 2015 |
Linki do Biblii powinny już działać. Docelowa strona zmieniła nazwę domeny.
_

By: Radoslaw | Date: Jul 17, 2015 |
niektore elementy sa ciekawe, aczkolwiek sam w wielu przypadkach (17l.) potrafilem znalezc sensowne rozwiazanie; ale... reszta jest grubymi nicmi szyta... to ze ktos cos powiedzial w biblii nie oznacza iz jest to prawda... sama prawda w biblii jest zawarta wtedy, gdy adresatem jest Bog, a jakies inne postacie, ktore sa czlowiekiem... wiadomo ze w ks Hioba, Hiob jest kuszony przez zone i przyjaciol ze Bog nie istnieje, ale czy to oznacza ze Boga nie ma? jego zona klamala, sztan w stosunku do Ewy rowniez klamal... jak mowilem, grubymi nicmi szyte
_

By: Nat | Date: Jul 16, 2015 |
Przecież niektóre fragmenty to przypowieści np.
ŁK 19, 27
_

By: Mroczny Rycerz | Date: Jun 23, 2015 |
Spośród ptaków będziecie mieli w obrzydzeniu i nie będziecie ich jedli, bo są obrzydliwością, następujące: (...) nietoperz. TO NAWET Batmana oglądać NIE mogę?
_

By: Znalazca | Date: Jun 4, 2015 |
Wyjścia 20:4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.
_

By: Kobylec | Date: Jun 4, 2015 |
biblia = zbiór legend, podań i bajek - tak, ale ta czarna i ta autorstwa Antona Szandora Li Veyego
_

By: Chrzescijanin | Date: Jun 3, 2015 |
"Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga.
Jest to duch antychrysta,
o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie." (1.Jana 4:1-3)

"Stefano Gobbi: Liczba 666 ukazana jeden raz, czyli przez 1, wyraża rok 666. W tym okresie historycznym antychryst ukazuje się poprzez zjawisko islamu, który wprost neguje tajemnicę Boskiej Trójcy i Bóstwo naszego Pana Jezusa Chrystusa." (Stefano Gobbi)

"W piekle zatem, we wnętrzu tych jadowitych żmij, wylęgła się sekta Mahometa, kacerstwa Ariusza, Pelagiusza, Nestoriusza i inne odszczepieństwa, jakie pojawiły się od pierwszych czasów Kościoła i które się jeszcze zjawią, a które wyliczać nie jest rzeczą ani potrzebną, ani godną. Lucyfer zaaprobował te pomysły, bo sprzeciwiały się prawdzie Boskiej i burzyły podstawę zbawienia ludzkiego, to jest wiarę. Lucyfer udzielił pochwały diabłom, którzy podali ten projekt i zobowiązali się wyszukiwać bezbożnych ludzi do głoszenia błędnych nauk; diabłów tych umieścił obok siebie." (Maria z Agredy)
_

Liczba wpisów: 291
<< Poprzednia strona | Następna strona >> Stron: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 >>
_
Dodawanie komentarzy:
Imie:
Adres Email: (Opcjonalnie)
Komentarz:
Tytul strony:

(Opcjonalnie)
Adres strony:

(Opcjonalnie)


Wpisz litery podane powyzej:
_


Guestbook Powered by GuestFriend